Hollywood Gülüşü

İstanbul Kadıköy'de Hollywood Gülüşü

MDC (Maltepe Dental Clinic) olarak İstanbul Kadıköy’deki kliniğimizde Hollywood gülüşünü, dijital gülüş tasarımı ve klinik içi dental laboratuvar desteğiyle bütüncül bir estetik dönüşüm olarak planlıyoruz. Gülüşünüzü; renk, form ve diş hattını birlikte değerlendirerek yüz estetiğinize uygun biçimde yeniden tasarlıyoruz.

DijitalGülüş Tasarımı
24+ Yıllık Tecrübe

24+ Yıllık Klinik Deneyimi

Klinik İçi Dijital Dental Laboratuvar

85+ Ülkeden Hasta Deneyimi

Dijital Gülüş Tasarımı (Mock-up Önizleme)

İstanbul Kadıköy’de Hollywood Gülüşü Fiyatı Ne Kadar?

İstanbul Kadıköy’de Hollywood gülüşü fiyatı; hastanın ihtiyacı ve dişlerin mevcut durumuna göre kullanılan yöntemlere, diş sayısına ve tasarımın kapsamına göre değişir. Hollywood gülüşü genellikle bir paket olarak değil, kişiye özel bir tedavi planı olarak fiyatlandırılır. Aşağıdaki tablo, tasarımı oluşturan bileşenlerin fiyatlarını gösterir.

Tedavi Bileşeni İstanbul Ortalama Fiyat Aralığı (EUR)
Lamina (Emax) Kaplama (diş başına) 300 €
Emax Porselen Kron (diş başına) 300 €
Zirkonyum Kron – CAD/CAM (diş başına) 250 €
Ofis Tipi Diş Beyazlatma (çift çene) 220 – 299 €
Diş Eti Şekillendirme (gerekirse) 350 €
Hollywood Gülüşü Tasarımı (kapsama göre toplam)

Fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır ve kişiye özel tedavi planına göre değişebilir. Kesin tutar, muayene ve gülüş analizi sonrasında oluşturulan tedavi planıyla netleşir.

Hollywood gülüşü maliyetini etkileyen başlıca faktörler şunlardır:

  • Kullanılan yöntem: Lamina, porselen veya zirkonyum kaplama ihtiyacına göre maliyet değişir.
  • Diş sayısı: Tasarıma dahil edilen diş sayısı toplam tutarı etkiler.
  • Ek tedaviler: Diş eti düzenlemesi, beyazlatma veya implant gibi işlemler plana dahil edilebilir.
  • Tasarımın kapsamı: Yalnızca ön dişler ile tüm gülüş hattını kapsayan tasarım aynı değildir.

Sonuçlar

İstanbul Kadıköy'de Hollywood Gülüşü Sonuçları

Kadıköy’deki kliniğimizde gerçekleştirilen Hollywood gülüşü tedavilerinden örnek sonuçları inceleyebilirsiniz.

İstanbul Kadıköy’de Hollywood Gülüşü Yapan Uzman Hekimlerimiz

Türkiye’de hastalar, doğal olarak tedavisini kimin yapacağını önceden bilmek ister. MDC’de Hollywood gülüşü tedavileriniz, estetik diş hekimliği alanında deneyimli hekimlerimiz tarafından yürütülür.

Dentist Yusuf Ilhan

Dr. Dt. Yusuf Ilhan

Estetik Diş Hekimliği ve İmplantoloji
Dentist Alper Gurhan

Dt. Alper Gürhan

Estetik Diş Hekimliği
Dentist Orhan Ofluoglu

Dr. Dt. Orhan Ofluoğlu

Periodontoloji ve İmplantoloji (İmplant Cerrahı)
Dr Volkan Yigit Seymen

Dt. Volkan Seymen

Estetik Diş Hekimliği
Dentist Asli Basak Satik

Dt. Başak Satık

Estetik Diş Hekimliği
Dr. Burçe Aktan

Uzm. Dt. Burçe Aktan

Estetik Diş Hekimliği

MDC Tecrübesiyle Hollywood Gülüşüne Bakışımız

Bize göre Hollywood gülüşü, herkese aynı bembeyaz dişleri uygulamak değildir. Başarılı bir dönüşüm; yüz hatlarına uyan doğru tasarıma, hekimin estetik tecrübesine ve kişiye özel hazırlanan restorasyonlara bağlıdır. Uzun yıllara dayanan deneyimimiz, en beğenilen sonuçların “yapılmış” değil “doğal” görünen gülüşler olduğunu gösterdi.

İstanbul Kadıköy'de Hollywood gülüşü dijital tasarım süreci: analiz, tasarım, uygulama — MDC

Dijital Gülüş Tasarımı ile Önce Gör, Sonra Karar Ver

Tasarım, dijital gülüş tasarımı yazılımıyla planlanır ve uygun vakalarda geçici uygulamalarla ağzınızda denenir. Kalıcı işleme geçmeden sonucu görmeniz, hem beklenti uyumunu hem de tasarımın başarısını artırır.

Klinik İçi Dijital Dental Laboratuvar

Gülüş estetiğinde sonucu belirleyen ayrıntılar; dişin yüzey dokusu, ışık geçirgenliği ve renk geçişleridir. Kendi bünyemizdeki laboratuvar sayesinde bu ayrıntılar, hekim ve teknisyen tarafından birebir iletişimle şekillendirilir ve uyum süreçleri yakından takip edilir.

Estetik Diş Hekimliğinde Uzman Ekip

Renk, form, diş eti seviyesi ve kapanış; uzun yıllardır birlikte çalışan uzman ekibimiz tarafından birlikte değerlendirilir. Kadıköy’deki kliniğimiz, Anadolu Yakası’nda ve İstanbul genelinde gülüş estetiği arayan hastalar için ulaşılabilir bir konumdadır; yurt dışında yaşayan hastalar için planlama, gülüş fotoğraflarıyla uzaktan başlatılabilir ve lamina/kaplama ağırlıklı planlar birçok vakada birkaç günlük bir ziyaret içinde tamamlanabilir.

Hollywood Gülüşü Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Hollywood gülüşü; gülümsediğinde görünen dişlerin renginden, formundan veya diziliminden memnun olmayan hastalar tarafından tercih edilir. Tek bir dişin değil, gülüşün bütününün yeniden tasarlandığı estetik bir yaklaşımdır.

Renk değişimleri, dişler arası boşluklar, hafif çapraşıklık, şekil ve boyut uyumsuzlukları gibi durumlarda değerlendirilebilir. Hangi yöntemlerin bir araya getirileceği, gülüş analizine göre hekim tarafından belirlenir.

Bilgilendirme Notu: Bu sayfadaki bilgiler genel bilgilendirme amacı taşır ve tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Tedavi uygunluğu ancak diş hekiminizin yapacağı muayene sonrasında belirlenebilir.

Hollywood Gülüşü Nedir?

Hollywood gülüşü, gülüşün bütününü kapsayan ve dijital gülüş tasarımıyla planlanan estetik bir dönüşümdür. Tek bir tedavi değil, hastanın ihtiyacına göre birden fazla yöntemin bir araya getirildiği bir yaklaşımdır.

Hollywood gülüşü kapsamında genellikle lamina (Emax) kaplama, porselen veya zirkonyum kaplama gibi yöntemler kullanılır. Gerekli durumlarda diş eti düzenlemesi, diş beyazlatma veya eksik dişler için implant gibi tedaviler de tasarıma dahil edilebilir. Amaç; renk, form ve gülüş hattı uyumuyla doğal ve dengeli bir görünüm elde etmektir.

Hollywood Gülüşünün Avantajları Nelerdir?

Hollywood gülüşünün avantajı, gülüşün bütününün tek bir plan içinde yeniden tasarlanmasıdır.

  • Bütüncül tasarım: Dişler tek tek değil, gülüş hattı bir bütün olarak değerlendirilir.
  • Kişiye özel planlama: Tasarım, yüz estetiğine ve beklentiye göre yapılır.
  • Dijital önizleme: Dijital gülüş tasarımı ile beklenen sonuç önceden planlanabilir.
  • Doğal görünüm: Renk ve form, doğal ve dengeli bir sonuç hedeflenerek hazırlanır.
  • Çok yöntemli yaklaşım: İhtiyaca göre farklı tedaviler aynı plan içinde birleştirilebilir.

Bu avantajların kalıcılığı, hastanın ağız bakımına ve düzenli kontrollerine bağlıdır.

İstanbul Kadıköy’de Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Hollywood gülüşü tedavisi, MDC’de genellikle dört temel aşamada ilerler. Süreç, gülüş analizine göre kişiye özel planlanır.

Muayene ve Gülüş Analizi

Diş hekimi dişleri, diş etlerini ve gülüş hattını değerlendirir. Röntgen ve fotoğraf alınarak gülüş analizi yapılır. İhtiyaç duyulması halinde tasarım yapılarak uygun vakalarda hastanın işleme başlamadan dişlerini görmesi sağlanabilir. Bu işleme mock-up denir.

Hazırlık ve Geçici Uygulama

Seçilen yöntemlere göre dişler hazırlanır ve ölçü alınır. Bu aşamada hastalar dişsiz kalmaz. Kalıcı dişler üretilene kadar geçici dişler takılır.

Prova Aşaması

Kalıcı dişler hazır olduğunda hasta prova aşamasına davet edilir. Bu aşamada, hastaya kalıcı dişleri gösterilir. Hastanın veya diş hekimin talepleri doğrultusunda laboratuvar ekibi tarafından dişlere son şekli verilir.

Kalıcı Restorasyonların Uygulanması

Klinik içi dental laboratuvarda hazırlanan kaplama veya laminalar, hastanın ve diş hekiminin onayı ve uyum kontrolünden sonra dişlere kalıcı olarak yapıştırılır ve tasarım tamamlanır.

Hollywood Gülüşü Kimler İçin Uygundur?

Hollywood gülüşü, gülüşünün bütününden memnun olmayan ve bütüncül bir estetik dönüşüm isteyen birçok yetişkin hasta için uygun olabilir. Renk, form ve dizilimde birden fazla sorunu aynı anda gidermek isteyen hastalar bu yaklaşımı değerlendirebilir.

Diş eti veya kemik kaynaklı durumlarda tasarıma ek tedaviler dahil edilebilir. Kesin uygunluk ve hangi yöntemlerin kullanılacağı, klinik muayene ve gülüş analizi sonrasında belirlenir.

Hollywood Gülüşünde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Hollywood gülüşü, tek bir yöntem değil; ihtiyaca göre birden fazla tedavinin birleştirildiği bir tasarımdır. En sık kullanılan yöntemler lamina (Emax) kaplama, porselen kaplama ve zirkonyum kaplamadır.

Gülüş hattını etkileyen diş eti seviyesi için diş eti düzenlemesi, renk için diş beyazlatma, eksik dişler için implant gibi tedaviler de tasarıma eklenebilir. Hangi yöntemlerin bir araya geleceği gülüş analiziyle belirlenir; her yöntemin ayrıntısına ilgili tedavi sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Hollywood Gülüşü Kalıcı mıdır?

Hollywood gülüşünde kullanılan kaplama ve laminalar, düzenli ağız bakımı ve rutin kontrollerle uzun yıllar kullanılabilir. Sonuçların kalıcılığı, kullanılan yönteme ve ağız bakımına bağlıdır.

Restorasyonların ömrünü etkileyen başlıca etkenler; ağız hijyeni, diş sıkma alışkanlığı ve düzenli diş hekimi kontrolleridir.

Sık Sorulan Sorular

Hollywood gülüşü ağrılı mıdır?

Dişlerin hazırlığı lokal anestezi altında yapıldığı için işlem sırasında ağrı hissedilmez. Sonrasında oluşabilecek hafif hassasiyet genellikle kısa sürede azalır.

Hollywood gülüşü doğal görünür mü?

Hollywood gülüşünde en çok yanlış bilinen konu doğallıktır. Renk ve dişlerin formundan oluşan tasarım, hastanın talebine göre belirlenir. Hastanın talebi doğrultusunda, yüz estetiğine ve gülüş hattına göre doğal ve dengeli bir görünüm hedeflenebilir Dijital gülüş tasarımı ve mock-up işlemleri sonucun önceden değerlendirilmesine yardımcı olur.

Hollywood gülüşünde hangi kaplama kullanılır?

İhtiyaca göre lamina (Emax), porselen veya zirkonyum kaplama kullanılabilir. Hangi yöntemin uygun olduğu gülüş analiziyle belirlenir.

Gülüş tasarımı ile Hollywood gülüşü aynı şey midir?

İki kavram büyük ölçüde örtüşür; Hollywood gülüşü, gülüş tasarımının belirgin ve parlak tonlu bir türüdür. Tasarım, doğal tondan belirgin beyaza kadar hastanın tercihine göre şekillenir.

Hollywood gülüşü kaç günde tamamlanır?

Dişlerin ilave tedavi ihtiyaçlarına göre göre değişebilir.Ancak genel olarak lamina ve kaplama ağırlıklı planlar 1 hafta içinde 2-3 randevu ile tamamlanabilir; implant içeren planlar daha uzun bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyabilir.

Yurt dışında yaşıyorum, planlamaya uzaktan başlayabilir miyim?

Evet. Gülüş ve diş fotoğraflarınızı paylaşarak ön değerlendirme ve gülüş tasarımı sürecini başlatabilirsiniz.

Son Güncelleme: Ağustos 5, 2026

GDPR

WhatsApp Icon
blank
Maltepe Dental ClinicAntworten innerhalb 1 Stunde.
x
blank
Maltepe Dental ClinicGenelde 1 saat içinde cevaplanır.
x
blank
Maltepe Dental ClinicRépond généralement dans lheure.
x
blank
Maltepe Dental ClinicTypically replies within 1 hour.
x
blank
Maltepe Dental ClinicОбычно отвечает в течение 1 часа.
x
Mail